INTERNETOVÁ PŮJČOVNA KNIH

ZDARMA

Genesis konflikt

Dostupnost
Skladem

je nám velikou ctí představit vám dlouho očekávanou publikaci známého zoologa prof. Dr. Waltera J. Veitha z Univerzity Západního Kapska (JAR). Jedná se o pozoruhodnou knihu vědce, který byl ještě před několika lety vášnivým zastáncem a propagátorem evoluční teorie, která je nejčastěji spojována se jmény Charles Darwin, Thomas Huxley, Ernst Haeckel, Teilhard de Chardin, Isaac Asimov, Stephen J. Gould nebo v současné době Angličanem Richardem Dawkinsem nebo Čechem Jaroslavem Flegrem.
Jako profesor zoologie dosáhl autor této knihy na vrchol v oboru, který má k evoluční teorii mnoho co říci a ze kterého poprvé v historii moderní vědy vzešla myšlenka společného předka, postupného vývoje a miliónů let. Jeho neobyčejně široký záběr a samozřejmá upřímnost a nepředpojatost při vysvětlování i těch nejožehavějších otázek, týkajících se původu a historie života, z něj činí poutavého vypravěče s kritickým postojem vůči vlastním předpokladům a důkladným zvažováním různých možností v širším kontextu mnoha vědních oborů.
Když se počátkem devadesátých let objevila na pultech českých knihkupectví první kniha věnovaná tomuto tématu, existovalo zejména v anglicky mluvících zemích již několik desítek špičkových vědeckých publikací předních světových odborníků, jakými byli například A. E. Wilder-Smith, Henry M. Morris nebo Walt Brown. Mezi současné autory patří například Michael Behe, Charles B. Thaxton, Duane T. Gish, Walter J. Veith, William A. Dembski, David Berlinski, Phillip E. Johnson, Gerald L. Schroeder, Werner Gitt, Robert Gentry, Stephen C. Meyer a mnozí další, kteří byli nuceni, ve světle nových vědeckých objevů, opustit mnohé představy klasické evoluční biologie, geologie, astronomie, medicíny a dalších vědních oborů. Tento veliký nepoměr jsme se pokusili alespoň částečně vyrovnat a poskytnout českému čtenáři nové informace.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé, prosím přihlaste se.
 

Copyright © Knihy naděje 2015. All Rights Reserved.